מה זה כרטיס ESIM?

כרטיס eSIM הוא כרטיס חכם קטן המכיל שבב SIM מוטבע. כרטיס זה מאפשר למכשיר להתחבר לרשת סלולרית ללא צורך בכרטיס SIM פיזי. כרטיס ה-eSIM נמצא כיום בשימוש בסמארטפונים על ידי אפל, גוגל, מיקרוסופט וסמסונג.

בשנת 2017, אפל הייתה החברה הראשונה שהוציאה אייפון עם כרטיס eSIM, ואיך אומרים, מאז הכול היסטוריה. בתוך כך, כרטיס ה-eSIM הוא סוג של כרטיס SIM שאינו מוכנס פיזית למכשיר. ניתן להשתמש בו כדי להחליף את כרטיסי ה-SIM הפיזיים והוא תואם לכל רשתות הסלולר הגדולות בעולם בדרך כלל.

מה הקשר בין חבילת גלישה לבין כרטיס eSIM?

עם השימוש הגובר בטלפונים ניידים, חלה עלייה במספר האנשים שצריכים להחליף את המכשירים שלהם מסיבות הקשורות לעבודה או מסיבות אישיות. לדוגמה, אם מישהו רוצה לעבור מסמארטפון לאייפד, יהיה לו קשה לעשות זאת מבלי לאבד את האישורים והנתונים שלו. כאן נכנסים לתמונה כרטיסי eSIM, מכיוון שניתן להתקין אותם במספר מכשירים וניתן גם להעביר נתונים ממכשיר אחד לאחר באמצעותם.

כרטיס eSIM הוא כרטיס SIM אלקטרוני שניתן להשתמש בו במקום כרטיס ה-SIM המסורתי. הוא מספק גישה לשירותי אינטרנט ניידים, תוך כדי תנועה ללא צורך לסחוב כרטיס SIM פיזי נפרד. בסופו של דבר, הקשר בין חבילת גלישה באינטרנט לטלפון נייד לכרטיס eSIM הוא, ששניהם מאפשרים ללקוחות להתחבר לאינטרנט. ההבדל הוא שכרטיס eSIM מאפשר ללקוחות לעבור בין ספקים ללא צורך להחליף פיזית את כרטיסי ה-SIM שלהם.

אילו סוגים של כרטיסי eSIM קיימים?

כאמור, כרטיסי E-SIM הם סוג של כרטיס SIM המשמש לספק קישוריות ניידת. הם משמשים בדרך כלל במדינות שבהן לספק אין כרטיס SIM פיזי. בתוך כך, הסוגים הנפוצים ביותר של כרטיסי eSIM הם ננו-SIM ו-e-NIC. כרטיסי Nano-SIM קטנים יותר מכרטיסי SIM מסורתיים, בעוד שניתן להשתמש בכרטיסי e-NIC עם כל מכשיר סמארטפון או טאבלט.

היתרון העיקרי של כרטיס eSIM הוא שאין צורך להכניסו פיזית למכשיר, מה שאומר שאין צורך שמשתמשים יסחבו מספר מכשירים או ידאגו לאבד אותם. בהיבט הזה של הדברים, ישנם סוגים רבים של כרטיסי eSIM זמינים למטרות שונות. אלה כוללים כרטיסי SIM לנתונים בלבד, כרטיסי SIM של microSD וכרטיסי ננו-SIM, כרטיסים מאובטחים ועוד.

מה עוד חשוב לדעת על כרטיסי eSIM וגלישה בחו"ל?

אם אתם מתעניינים בכרטיסים מסוגים אלו, כנראה שאתם גם מחפשים, בין היתר, חבילות גלישה לחו"ל. בין אם אתם מתכננים לטוס למדינה כזאת או אחרת, תמיד תקפידו לוודא שחבילות הגלישה שלכם מותאמות לגלישה באינטרנט במדינת היעד.

בין היתר, כדאי גם לערוך השוואת מחירים בין חבילות גלישה לחו"ל, מה שיאפשר לכם למצוא את החבילות הנכונות ובמחירים הנכונים לכם. ולשם כך, כדאי לערוך מחקר שוק והשוואת מחירים בין חבילות גלישה לחו"ל.

 

 

לא טסים בלי eSIM