טסים לחו"ל? טיפים לשיחות לחו"ל בזול – eSIM

אין כמו חופשה בחו“ל, הזדמנות להירגע ולשכוח מהצרות; כולנו צריכים את זה. אבל גם כאשר אנו רוצים להתנתק מהשגרה, עדיין אנו רוצים להיות זמינים וגם לשמור לעצמינו את האפשרות לבצע שיחות. בשביל זה אנו לוקחים איתנו את הסלולר, ובלעדיו זה אפילו יכול להיות מסוכן; כאשר אנו מטיילים במדינה זרה חשוב להיות זמינים וחשוב לשמור על היכולת לתקשר עם העולם.

באמצעות הסלולר אנו יכולים להמשיך להיות זמינים, לבצע שיחות, לגלוש באינטרנט ולהשתמש באפליקציות. ולפעמים אנו חייבים את זה לצורך הטיול. באמצעות אפליקציות אנו יכולים להזמין בתי מלון, לקבל מידע על אתרים ותחבורה ציבורית, לנווט בעזרת ה GPS ועוד אינספור שימושים. בעזרת הסלולר תוכלו למצוא את המפה של קווי המטרו בלונדון, להזמין UBER בבוגוטה או לקנות כרטיסים לפסטיבל באיביזה.

אבל השימוש בסלולר בחו“ל עשוי להיות דבר יקר. אם לא רכשתם חבילת גלישה לחו“ל, או שלא תוכלו לגלוש בכלל או שתעשו זאת במחירים מופקעים. אבל גם אם רכשתם בחברת הסלולר חבילת גלישה, המחירים עדיין גבוהים מידי. אז כיצד ניתן לעשות שיחות בחו“ל בזול?

טיפים לשיחות זולות בחו“ל

ישנן שתי אפשרויות לעשות שיחות מוזלות בחו“ל. האפשרות הראשונה היא באמצעות רכישת כרטיס סים מקומי, והאפשרות השנייה היא באמצעות רכישת סים אלקטרוני – eSIM. ודווקא השנייה היא זו המועדפת.

רכישת כרטיס סים מקומי – כיום ברוב שדות התעופה תוכלו למצוא דלפקים של חברות הסלולר המקומיות. בדלפקים אלו תוכלו לרכוש כרטיס סים מקומי המאפשר לכם לבצע שיחות וגלישה באינטרנט במחירים מקומיים.

רכישת כרטיס סים מקומי דורשת התקנה פיזית של כרטיס הסים בזמן השהייה שלכם בחו“ל. וכאשר תחזרו לארץ תצטרכו להחליף שוב לכרטיס הסים הישראלי, דבר שהוא קצת מסורבל. ונוסיף את החשש לאבד את הכרטיס הקטנטן…

רכישת כרטיס סים מקומי גם יוצרת לכם עיכובים מיותרים בשדה התעופה. לפעמים טיסות מגיעות באמצע הלילה בזמן שדלפקי חברות הסלולר סגורים. כמו כן במדינות מסוימות ישנם קשיי שפה המקשים עוד יותר על רכישת כרטיס הסים המקומי. וזאת לצד בעיות טכניות של חוסר התאמה.

וישנו עוד חיסרון משמעותי לרכישת סים מקומי; בזמן שהוא מותקן לא תהיו זמינים במספר הטלפון הישראלי, והרי לא תשלחו הודעות לכל רשימת אנשי הקשר על כך שאתם זמינים במספר אחר.

רכישת eSIM

eSIM הוא כרטיס סים אלקטורני המאפשר לכם לבצע שיחות מוזלות בחו“ל. הוא אינו דורש התקנה פיזית על מכשיר הטלפון שלכם, כך שאין עיכובים מיותרים ואין חשש שכרטיס הסים הישראלי ילך לאיבוד; הוא נשאר במכשיר שלכם.

כרטיס eSIM אינו דורש התנהלות מול חברות הסלולר בחברת היעד, וגם לא חברות הסלולר בארץ. ניתן לרכוש אותו באמצעות האינטרנט, כך שתמיד תוכלו לקבל שירות בשפה העברית גם כאשר אתם בחו“ל.

התקנת eSIM היא אינה התקנה פיזית, אלא פשוט סריקה של קוד QR ומייד אתם מחוברים לשירות. אתם יכולים לרכוש חבילה בהתאמה אישית לפי משך השהות וכמות ה GB הדרושה לכם.

לפעמים כאשר אנו טסים לחו“ל אנו שוכחים לטפל בדברים הללו, ואז אנו נזכרים בזה כאשר הגענו אל היעד. מהבחינה הזו אין שום בעיה, אתם לא צריכים לרכוש את השירות מראש. תוכלו לעשות זאת בכל שלב, גם כאשר הגעתם אל מדינת היעד. הדבר היחידי שאתם צריכים הוא חיבור אינטרנט לצורך ביצוע הרכישה הראשונית, ולאחר מכן אתם חופשיים. במרבית שדות התעופה ניתן להתחבר ל WIFI בחינם וכך לרכוש את השירות. לאחר מכן תוכלו לגלוש בחופשיות ללא הצורך ב WIFI.

וישנו עוד יתרון משמעותי לכרטיס eSIM – אתם שומרים על המספר הישראלי. למעשה הטלפון שלכם מתפקד עם שני מספרים. כלומר תוכלו להמשיך לקבל שיחות במספר הטלפון הישראלי, אך גם לבצע שיחות עם המספר המקומי. זהו יתרון חשוב מאוד גם עבור מי שיוצא לחופשה וגם עבור מי שנוסע לנסיעות עסקים.

ניתן לרכוש כרטיס eSIM לכל מדינה, ואף במקביל להחזיק בחבילות למדינות שונות. כך שאם יצאתם לטיול בין מדינות דרום אמריקה, או שאתם אנשי עסקים המדלגים בין בירות אירופה, תמיד יש לכם פתרון.

מספיק לבחון את היתרונות של eSIM על מנת להבין שזוהי האפשרות המועדפת. כרטיס סים אלקטרוני מעניק לכם פתרון מושלם וזול, והכל בצורה הנוחה ביותר שאפשר. בעזרתו תוכלו לבצע שיחות בחו“ל בזול, ליהנות מאינטרנט ואפליקציות ותמיד להיות זמינים. מהיום לא צריך לרכוש חבילות גלישה יקרות מחברות הסלולר. זהו הפתרון הטוב ביותר לטיולים קצרים וארוכים, ולנסיעות עבודה ועסקים.

לא טסים בלי eSIM